Blog

Estera Figura - Fotografia / Podróże  / Wenecja sesja ślubna we Włoszech atrakcje Wenecji

Wenecja sesja ślubna we Włoszech atrakcje Wenecji

Wenecja, miejsce marzenie! Atrakcje Wenecji.

Asia z Łukaszem mieli takie marzenie i udało nam się je spełnić, fotografując ich sesje poślubną w tym mieście.  Spędziliśmy tu jeden cały dzień od wschodu do zachodu słońca. Niestety Wenecja przywitała nas mgłą i chmurami, jednak temperatura w ciągu dnia była optymalna i bardzo przyjemna by czerpać z tego miasta jak najwięcej.

Przygotowałam obszerny materiał zdjęciowy z krótkimi opisami najważniejszych atrakcji Wenecji. Myślę, że to będzie ciekawy poradnik dla wszystkich, którzy zastanawiają się jeszcze nad sesją zdjęciową w tej części Włoszech.

 

Most Westchnień – słynna atrakcje Wenecji

Jeden z najsłynniejszych mostów świata, czyli Most Westchnień (Ponte dei Sospiri). Swoją nazwę zawdzięcza pogłoskom mówiącym, że osoby skazane na dożywocie mogły w tym miejscu po raz ostatni spojrzeć na miasto i westchnąć z żalu. Oprócz mrocznych tajemnic, most skrywa również nutkę romantyzmu. Wedle legendy, pocałunek pod mostem, w gondoli, w blasku zachodzącego słońca gwarantuje zakochanym wieczną i dozgonną miłość.

most wspomnień

most Wenecja

 

Gondole w Wenecji

U wybrzeży Piazzetta nie można przejść objętnie obok szeregu gondoli . To jedno z najpopularniejszych zdjęć Wenecji w sieci i wiele osób właśnie tutaj decyduje się na rejs gondolą.

 

Pałac Dożów – atrakcje Wenecji

Od placu św. Marka w stronę nabrzeża odchodzi placyk zwany Piazetta. To miejsce pełne zabytków – z jednej strony stoi przy nim wspaniała Biblioteca Marciana, na środku Kolumna św. Marka, a z drugiej strony przylegający do bazyliki Pałac Dożów. Jest to największy miejski pałac i prawdziwa perła średniowiecza, która nie ma swojego odpowiednika w Europie!

Bazylika św. Marka – atrakcja Wenecji

Bazylika św. Marka to wizytówka miasta i miejsce, do którego większość turystów kieruje swoje kroki zaraz po przyjeździe do Wenecji. Przepiękny kościół miliony razy powielany na różnych widokówkach.

Kanały Weneckie

Nie trudno je zauważyć bo jest ich cała masa, każdy z nich inny z kolorowymi kamienicami. Tworzą cudowny klimat.

 

Most Rialto

Jednak zdecydowanie najsłynniejszym mostem w Wenecji jest Ponte Rialto! Ikona tego miasta i najstarszy most w Wenecji przechodzący nad Canale Grande. Co ciekawe, do XIX wieku do czasu wybudowania Ponte Dell’Accademia, był to jedyny most prowadzący nad Canale Grande.

Kanał Grande

Nazwany już ponad pięć stuleci temu „najpiękniejszą ulicą Europy” Canal Grande – główna arteria komunikacyjna Wenecji – przecina miasto ogromnym zygzakiem liczącym 4 km długości i mającym pomiędzy 30 m a 70 m szerokości. . To właśnie wzdłuż Canal Grande można podziwiać największą ilość najpiękniejszych pałaców.

atrakcje wenecji

 

Taras domu towarowego Fondaco dei Tedeschi

Jeden z najpiękniejszych widoków na Wenecję, rozpościerający się z tarasu na dachu domu towarowego, dostępny jest bezpłatnie, ale wymagający wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Więcej szczegółów Bezpłatny Taras Widokowy

atrakcje wenecji

atrakcje wenecji

 

 

To by było na tyle, mam nadzieje że będzie to ciekawa inspiracja.

 

 

 

Kilka moich zdjęć z telefonowej galerii zostawiam sobie tu na pamiątkę 🙂

Brak Komentarzy
Skomentuj