Blog

Estera Figura - Fotografia / Podróże  / Islandia wyspa lodu i ognia 7 miejsc na sesję ślubną

Islandia wyspa lodu i ognia 7 miejsc na sesję ślubną

Islandia – Surowa, dziewicza natura, najczystsze powietrze w Europie, widoki lodowców i wulkanów – to tylko niektóre z atrybutów, jakimi może się poszczycić ta niesamowita wyspa. My objechaliśmy ją dookoła, zrobiliśmy 2200km samochodem i byliśmy 7 dni w podroży, nocując codziennie w innym regionie.

Czy jest miejsce, które zostało szczególnie zapamiętane ? Nie! ponieważ cała wyspa zachwyciła swoim pięknem i różnorodnością. Tej podróży nie można  porównać do żadnego miejsca, które do tej pory widzieliśmy.

Jednak Islandia południowa zapewnia najwiecej wrażeń w najkrótszym czasie dlatego ją proponowałabym najbardziej pod kątem ślubu czy sesji ślubnej.

Dzień zdjęciowy zaczęliśmy od wodospadu Skógafoss , jeden z największych wodospadów Islandii. Jego całkowita wysokość to 60m a szerokość 25m.

Islandia sesja ślubna

Iceland bride

 

Następny punkt to lodowiec Solheimajokull to spektakularny jęzor lodowcowy spływający z lodowca Myrdalsjokull- czwartego co do wielkości lodowca na Islandii. Organizowane są wędrówki po nim jak i w środku tego lodowca ale na taką wyprawę najlepiej wybrać się z kimś doświadczonym.

Islandia fotograf

lodowiec Icelandsession Iceland

Następnym przystankiem był Solheimasandur Plane Wreck wrak wojskowego samolotu porzucony na czarnej lodowcowej plaży Sólheimasandur. Przez położenie teren wygląda trochę jak w kosmosie. Z parkingu do wraku idzie się około godzinę drogi na pieszo, my postawiliśmy na przejażdżkę tym gigantem 😀

Islandia

Ślub na Islandii

Suknia Ślubna Suknie Lidia Lewko

Dyrhólaey: malowniczy półwysep na południu Islandii. Półwysep jest drugim najdalej wysuniętym na południe punktem całej wyspy. Miejsce to słynie z malowniczych klifów, sąsiednich formacji skalnych oraz ze wspaniałego widoku na ciągnące się poniżej połacie czarnej plaży.

Konie Islandzkie – urocze zwierzęta, które można spotkać na każdym kroku. Jako, że to jest rasa wyhodowana na Islandii jest też jej wizytówką. Udało nam się uchwycić tego dnia kilka kadrów z tymi cudakami 🙂

Islandia

Ostatnim punktem tego dnia na Islandii była czarna plaża Reynisjara z bardzo niesamowitym masywem bazaltowym, który często jest wykorzystywany do zdjęć. Tu Emilia i Marcin bez ślubnych kreacji ale nadal w klimacie 🙂

Islandia

 

Na tym zakończył się nasz dzień, ale uważam, że godne uwagi pod sesję zdjęciową jest jeszcze jeden punkt a mianowicie laguna lodowcowa Jokulsarlon i diamentowa plaża. Jednak w okresie jak byliśmy na diamentowej plaży nie było kryształów, więc trzeba będzie tu wrócić 🙂

Poniżej kilka zdjęć z prywatnej sesji.

 

Pamiątkowo zostawiam poniżej galerię widoczków wykonanych na wyspie. Islandia to cudowna wyspa, która zachwyca potęgą natury.

Spędziliśmy tu 7 dni, objechaliśmy wyspę dookoła, zrobiliśmy 2200km. Widzieliśmy konie, renifery, foki, kozy ale nie udało nam się zobaczyć maskonurów. Dwa razy jedliśmy w restauracji (cena kolacji na dwie osoby to około 400zł) a poza tym głównie żywiliśmy się przygotowując sobie sami posiłki.

Cała podróż w maju 2023 roku wyniosła nas lekko poniżej 10tysięcy na parę 🙂 Ale takich wrażeń i emocji nie da się kupić to trzeba PRZEŻYĆ :*

 

Zobacz też

Wenecja sesja ślubna we Włoszech

 

7 komentarzy
 • Krzysiek
  01/06/2023 at 13:37

  Estera, niesamowicie uwieczniłaś piękno Islandii 😍 zdjęcia są cudowne, klimatyczne i jak zawsze zajeb****
  Podziwiam ☺️

 • Tomek
  01/06/2023 at 15:17

  Piękna i inspirująca wyprawa! i jak zawsze -świetne zdjęcia ♥️

 • Kamila
  01/06/2023 at 15:22

  Przepiękne zdjęcia ❤️ Islandia to zdecydowanie kraina wiatru 😉

 • Eiginmaður Estery
  01/06/2023 at 21:56

  Polecam zobaczyć Islandię i polecam Esterę 🙂

Skomentuj